Łączna liczba wyświetleń

sobota, 22 stycznia 2011

Dodatek do gry The sims 3 Wymarzone Podróże

 
The Sims 3: Wymarzone podróże
„Wymarzone Podróże” to dodatek, który oferuje całe mnóstwo ukrytych opcji i tylko od cierpliwości gracza zależy, czy odnajdzie wszystkie ciekawostki i obiekty. Poniżej kilka wskazówek, jak się do tego zabrać.
PRZYGOTOWANIA DO PODRÓŻY

W „Wymarzonych podróżach” simy mogą wybrać się za granicę, do Chin (Shang Simla), Francji (Champs Les Sims) i Egiptu (Al Simhara). Wystarczy w aktualnej lub nowo stworzonej rodzinie na laptopie/komputerze bądź telefonie stacjonarnym/komórce wybrać opcję „podróżuj”. Gdy pojawi się okienko podróży, wybierz jej cel spośród trzech dostępnych, następnie zdecyduj, czy pojedziesz sam, czy z innymi simami. Każda podróż kosztuje, więc musisz mieć na koncie określoną ilość simoleonów. Gdy zatwierdzisz wybór, po sima przyjedzie taksówka. Raz zatwierdzonej opcji podróży nie da się już wyłączyć, jedynie po załadowaniu wybranej docelowej okolicy można wybrać opcję „wróć do domu”. Warto wiedzieć, że po powrocie do domu z wycieczki zagranicznej sim musi „odpocząć” do momentu aż minie wpływ nastrójnika „podróży”, by móc zaplanować kolejną wyprawę. Podróżować nie mogą też simki w ciąży od chwili, gdy pojawią się mdłości.WIZY

Każdy sim posiada wizy do wszystkich dostępnych krajów, jednak pierwszy pobyt w każdym miejscu trwa bardzo krótko (3 dni) i aby następna wycieczka była dłuższa (najdłuższy pobyt to 12 dni), należy wykonywać zadania w grze zwanych przygodami, za które nagrodą jest właśnie przedłużenie wizy i pieniądze.

ZAGRANICZNI GOŚCIE

Niestety na razie twój sim nie może zamieszkać na stałe w wybranym kraju, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by poznawał miejscowe simy i ich kulturę (można się uczyć lokalnych piosenek, klikając na spotkanego sima i wybierając odpowiednią opcję), a następnie by zaprosił zagranicznych gości do swojego domu w rodzinnej okolicy. Gości można zaprosić telefonicznie, podobnie jak rozmowa z nimi posiada w telefonie osobną opcję „rozmowy zagranicznej”. Przyjeżdżają następnego dnia rano i tak jak zwykłe simy, można poprosić, by zostały dłużej.PRZYGODY

Zaraz po wylądowaniu na miejscu docelowym sim pojawia się tuż przy specjalnej tablicy przygód. Kliknięcie na nią wyświetli losowe zadanie, którego sim może się podjąć lub odrzucić je. Podczas pobytu oferty zadań zdarza się też otrzymywać przez telefon. W menu sima znajduje się dziennik przygód, w którym znajdują się wszystkie istotne informacje dotyczące zadań czy zdobytych kolekcji reliktów. Dziennik otwiera się klawiszem K lub wchodząc do zakładki Okazje w menu sima.

Gdy podejmiesz się jakiegoś zadania, na pasku menu sima tuż nad okienkiem nastrójników wyświetlana jest informacja o tym, jaki krok należy następnie wykonać. Komunikaty mogą dotyczyć celu zadania, np. znajdź starożytny posążek – wówczas trzeba oddalić widok i rozejrzeć się po okolicy z lotu ptaka. Miejsce związane z aktualnym zadaniem oznaczone jest innym kolorem niż pozostałe, wystarczy więc zbliżyć widok i wskazać je simowi. Komunikat może też sugerować, by sim zameldował się u zleceniodawcy albo oddał znalezione przedmioty będące celem zadania – wtedy wystarczy kliknąć na informacji, a sim automatycznie podąży we właściwym kierunku i znajdzie daną osobę. Za wykonanie zadania sim zdobędzie nagrodę w postaci przedłużenia wizy i pieniędzy. Ale nie tylko, bowiem podczas przeszukiwania grobowców i odwiedzania innych dziwnych miejsc, znajduje zwykle mniej lub bardziej cenne artefakty, które można następnie sprzedać, a także starożytne monety, za które u Specjalnego Kupca można nabyć Nagrody przygodowe:

Piasek zrozumienia – pomaga w sytuacjach, gdy sim się zgubi w podziemiach albo nie wie jak rozwiązać łamigłówkę.
Suszone mięso – nie tylko zaspokaja głód, ale zapewnia więcej energii niż zwyczajne.
Eliksir płynnej odwagi – pomaga w sytuacjach, gdy sim nie chce podjąć jakiejś akcji ze strachu i trzeba czekać aż minie wpływ negatywnego nastrójnika.
Uniwersalny kamienny klucz – otwiera niektóre krypty z ukrytymi skarbami.
Płyn ucieczkowy – dodaje energii do błyskawicznej ucieczki
oraz Moneta mistrza złodziei i Certyfikat partnerstwa
Eksploracja grobowców stanowi większą część wszystkich przygód. Przed wyprawą do podziemi warto zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria na miejscowym targu. Są to namiot, prysznic w puszce i suszone jedzenie. Oczywiście na targu można kupić też miejscowe pamiątki: misy, statuetki, kamienie szlachetne (można je też znaleźć na ziemi), rowery w Chinach i skutery we Francji i Egipcie. Z każdego kraju można też przywieźć charakterystyczne dla danego miejsca przedmioty: z Chin fajerwerki, maszynę do wytwarzania ciasteczek z przepowiedniami, manekina do ćwiczeń Sim Fu i treningowy łamacz desek; z Francji maszynę do wytwarzania nektaru oraz butelki gotowego nektaru, z Egiptu kosz wraz z kobrą i piszczałką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz